Kategorie

Antonio Pacelli Superflexi Zobacz większe Sale!

Antonio Pacelli Superflexi - step irlandzki

Pierwsze kroki w tańcu irlandzkim? Model Superflexi będzie rozwijał się razem z Tobą, zapewniając komfort i bezpieczeństwo ćwiczeń.

Więcej szczegółów

5 Przedmioty

476,00 zł

Dodaj do listy życzeń

Model Superflexi marki Antonio Pacelli to obuwie do stepu irlandzkiego stworzone z myślą o początkujących tancerzach oraz tych, którzy potrzebują dodatkowego oparcia dla łuku stopy.

Superflexi są rekomendowane przez producenta i zadowolone tancerki jako pierwsze buty do tańca irlandzkiego.

Najważniejsze cechy obuwia:

- Wytrzymała skórzana podeszwa z biegiem czasu dopasowuje się do potrzeb tancerza.

- Model posiada cholewkę z miękkiej skóry, która obejmuje stopę jak rękawiczka - komfortowo i bezpiecznie.

- Wewnętrzne wkładki wykonano z amortyzującego, sprężystego Poronu.

- Usztywnienie zapiętka ma kształt litery U, dzięki czemu górna krawędź zapiętka (stykająca się ze ścięgnem Achillesa) pozostaje miękka. To rozwiązanie zapobiega otarciom i powstawaniu pęcherzy.

- Kwadratowe czubki z mocno skompresowanego materiału (Leinster Tips) dają czysty dźwięk i ułatwiają wykonywanie figur na wysokich palcach (toe walk, toe stand).

- Lekki obcas z polimeru (Leinster Heel) ułatwi wykonywanie pierwszych trebli i zapewni satysfakcję z pierwszych clicków.

- Mocny, szeroki pasek i łatwa w obsłudze klamra umożliwiają szybką zmianę obuwia podczas zawodów.

W modelu Superflexi zastosowano odporną na zużycie podeszwę ze skóry, która zapewnia równowagę między sztywnością i elastycznością, oparciem i swobodą. Podeszwy na początku zapewniają podporę dla podbicia stopy, a z czasem stają się bardziej miękkie. Proces stopniowego zwiększania się elastyczności podeszwy jest nazywany "łamaniem" i ma szczególne znaczenie na początku nauki tańca irlandzkiego. Buty zmieniają się razem z tancerzem, dostosowując się do jego rozwijających się umiejętności. Superflexi zapewni odpowiednią stabilizację i podparcie przez cały okres użytkowania równocześnie nabierając elastyczności potrzebnej konkretnemu tancerzowi.

Uwaga - jeżeli zależy Ci na możliwości wejścia na wysokie palce od początku użytkowania obuwia, sugerujemy wybór innego modelu z naszej oferty. Model Superflexi potrzebuje czasu na "złamanie" podeszwy.

Poron zastosowany we wkładkach wewnętrznych to materiał klasy medycznej o doskonałych właściwościach amortyzacyjnych. Poron redukuje obciążenia stawów, zmniejszając siłę uderzenia, która wraca do tancerza w trakcie tańca.

WSKAZÓWKA: Możliwe jest używanie elastycznej gumki zamiast sznurówek. Takie rozwiązanie skraca czas potrzebny na zmianę obuwia.


Więcej o marce Antonio Pacelli

Inne produkty z tej samej kategorii