Kategorie

Taśma do ćwiczeń Flexistretcher ®

Oryginalny Flexistretcher® prosto z Nowego Jorku!

Znane na całym świecie, niezwykłe narzędzie treningowe, z którym wykonasz dziesiątki ćwiczeń obejmujących mięśnie całego ciała.

Więcej szczegółów

19 Przedmioty

456,00 zł

Dodaj do listy życzeń

Taśma Flexistretcher została zaprojektowana przez tancerkę klasyczną - Rachel Hamrick, która po przedwczesnym zakończeniu kariery zawodowej spowodowanej kontuzją, zdobyła certyfikaty trenerskie w zakresie jogi, pilatesu i treningu siłowego.

Swoją wiedzę i doświadczenie w trenowaniu dzieci i dorosłych Rachel wykorzystała do stworzenia wszechstronnego narzędzia, które rozwija siłę mięśni, elastyczność całego ciała i równowagę. Równocześnie z narzędziem powstał program treningowy (system ćwiczeń) skoncentrowany na sile i gibkości ciała.

Flexistretcher to sprytnie zaprojektowany i wygodny w użyciu przyrząd dla tancerzy i szeroko definiowanych sportowców w każdym wieku i na każdym etapie zaawansowania:

- w pełni regulowane pętle/pasy pozwalają uzyskać optymalny opór podczas ćwiczeń
- nierozciągliwe końce taśmy pozwalają na ustabilizowanie pozycji i zmuszenie mięśni do samowolnej pracy
- specjalnie zaprojektowane, metalowe klamry zapobiegają przesuwaniu się pasów podczas treningu
- gumowe stopery na końcach pasów nie pozwalają na wysunięcie się taśm z klamerek regulujących
- miękkie wypełnienie z neoprenową powłoką w środkowej części pasa podnosi komfort ćwiczeń i zapobiega otarciom
- niewielkie rozmiary Flexistretchera i woreczek z siatki czynią go bardzo poręcznym, przenośnym narzędziem, które możesz mieć zawsze przy sobie
- przyrząd zapakowany w eleganckie pudełko z dołączonym zestawem przykładowych ćwiczeń na dobry początek!

Szeroki wachlarz ćwiczeń znajdziesz tutaj: Flexistretcher YOUTUBE

Jak i dlaczego to działa?

- Pracując z Flexistretcherem rozwijasz specyficzne wzorce ruchowe wymagane w formie tańca, którą uprawiasz. Właściwy trening wykształca odpowiednie sekwencje mięśniowe i nawyki, które z czasem uniezależnią się od działania Flexistretchera.

- Wykorzystując "elastyczny opór" stawiany przez Flexistretcher rozciągasz i wzmacniasz mięśnie w produktywny i bezpieczny sposób. Opór stawiany przez urządzenie nie jest zależny od grawitacji, jest regulowany tylko przez Ciebie i wymaga przełamania go siłą własnych mięśni - nie ma tu miejsca na oszukiwanie ;)

- Przełamywanie oporu wymaga od różnych mięśni ponadprzeciętnego wysiłku lub wyjątkowej elastyczności. Dzięki temu dwukierunkowemu działaniu Flexistretcher rozwija Twoje możliwości zarówno w zakresie siły, jak i gibkości.

Co wyróżnia Flexistretcher jako narzędzie treningowe?

- Opór stawiany przez Flexistretcher został starannie dobrany na podstawie pomiarów, dlatego zapewnia odpowiednią, efektywną stymulację przy zachowaniu pełnej kontroli nad treningiem.

- Kształt i rozmiar Flexistretchera został dobrany tak, aby umożliwić zarówno trening całościowy ciała (np. w pozycji arabesque), jak i koncentrację na mniejszych partiach mięśni i ścięgien (np. ramion, podbicia stopy, ścięgna podkolanowego).

- Wytrzymała konstrukcja taśmy pozwala jej sprostać wymaganiom profesjonalistów w zakresie codziennych, intensywnych treningów.

- Regulowane pasy pozwalają dostosować opór taśmy do indywidualnych możliwości każdego tancerza, a staranne wykończenie zapewnia komfort użytkowania.

- Stworzony przez zawodową tancerkę Flexistretcher oraz metody treningowe z nim związane uwzględniają ciągłą ewolucję techniki tańca klasycznego i rozwojowy charakter umiejętności tancerza.


Więcej o marce

Inne produkty z tej samej kategorii