Kategorie

Półpointy Bloch Demi Pointe

W połowie drogi do tańca en pointe? Poznaj półpointy marki Bloch - obuwie treningowe, które przygotuje Cię na sukces.

UWAGA - przed zakupem sprawdź tabelę rozmiarów

Więcej szczegółów

7 Przedmioty

314,00 zł

Dodaj do listy życzeń

Demi Pointe marki Bloch to hybryda baletek i point - dedykowane do ćwiczeń na etapie przejściowym między jednymi i drugimi. Półpointy powinny być traktowane raczej jako narzędzie treningowe niż obuwie taneczne - mają za zadanie wzmocnić aparat mięśniowy stóp i przygotować je do pracy w klasycznych pointach. 

Uwaga! Półpointy nie mogą być używane do tańca i ćwiczeń en pointe (na platformie)!

Półpointy nie różnią się wyglądem od klasycznych point, jednak w przeciwieństwie do nich nie posiadają usztywnionej wkładki wewnętrznej, a podeszwa zbudowana jest tylko z miękkiej skórki, co ułatwia wykonywanie ćwiczeń w pozycji "półpalce".

Półpointy posiadają lekko usztywniony nosek z platformą, dzięki czemu tancerka przyzwyczaja się do specyfiki poruszania się w pointach. Uwaga - nosek nie jest przeznaczony do wchodzenia "en pointe" ze względu na swoją elastyczność.

Dzięki odpowiednio dobranym materiałom Demi Pointe stawiają stopie większy opór niż baletki, zmuszając mięśnie do większego wysiłku, co przekłada się na ich rozwój.

Demi Pointe są wykończone satyną, na obwodzie półpointy znajduje się sznureczek do zaciągnięcia, który pozwala na lepsze dopasowanie obuwia.

UWAGA - zdjęcie poglądowe! Pointy nie stanowią kompletu z gumkami i troczkami. Dodatkowe akcesoria dostępne TUTAJ!


Więcej o marce Bloch