Proszek brązujący DHA Zobacz większe

Proszek brązujący DHA

Stwórz samoopalacz lub balsam brązujący na bazie swojego ulubionego kosmetyku - wystarczy wymieszać preparat z proszkiem brązującym w odpowiednich proporcjach.

Więcej szczegółów

Produkt niedostępny. Proszę zmienić parametry lub wybrać inny produkt z naszej oferty.

9,00 zł

15,00 zł

Dodaj do listy życzeń

DHA (dihydroksyaceton) to naturalny związek cukrowy, początkowo stosowany w medycynie, jednak dzięki zdolności do barwienia skóry zdobył popularność również w kosmetyce. DHA wchodzi w reakcję chemiczną z aminokwasami występującymi w warstwie rogowej naskórka, wywołując jej brązowienie.

Zabarwienie zwykle pojawia się po kilku godzinach i jest trwałe - opaleniznę można usunąć tylko poprzez złuszczanie naskórka (mechaniczne lub naturalne). Trwałość koloru zależy od indywidualnego tempa odnowy naskórka.

Sposób użycia: Proszek należy wymieszać w proporcji 1:10 z balsamem, kremem lub samoopalaczem (np. 15g proszku na 150g balsamu). W zależności od zastosowanej ilości DHA opalenizna będzie ciemniejsza lub delikatniejsza (im wyższe stężenie proszku, tym intensywniejsza opalenizna). Po użyciu dokładnie umyć ręce.

UWAGA:
Opalenizna wywołana proszkiem nie zapewnia ochrony przed promieniowaniem UVA/UVB. Efekt opalenizny można przedłużyć stosując peeling przed nałożeniem kosmetyku z DHA. Najlepszy efekt można uzyskać mieszając proszek z kosmetykiem o pH 4-6, bez kolagenu, mocznika i aminokwasów. Proszek należy przechowywać w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w suchym i chłodnym miejscu.

Ciekawostka:
Receptura kremu samoopalającego została opatentowana w 1960 roku, a pierwszym produktem zawierającym DHA był „Man Tan” - preparat po goleniu dla mężczyzn.

Inne produkty z tej samej kategorii